הבלוג שלנו

 איך לנהל צוות פיתוח במודל עבודה היברידי

פיתוח דבאופס

לדלג בין הבית למשרד – ראיון עם נאור מצוותי הפיתוח של קורן טק

רק לפני שנה, ממש בסמוך לתחילת הסגר הראשון נאלצנו כולנו, ממש ביום אחד, להתאים את כל שיטות העבודה שלנו

לעבודה מרחוק. מאז, עבודה מרחוק הפכה להיות הדבר הכי טבעי במקומות עבודה בהייטק. ועכשיו, כאשר המשק מתחיל לחזור לעצמו, נראה שמודלי משלבים בין עבודה בבית לעבודה במשרד כאן כדי להישאר.

אז, כיצד ממשיכים לדלוור כרגיל, בסביבת עבודה משתנה? נאור פרקש שלנו מתגייס לעזרה!

כמוביל פרויקטים בקורן טק, נאור מורגל בסביבות עבודה משתנות. בכל פרויקט הצוותים שלנו נדרשים לשלב בין עבודה ממשרדי קורן טק לעבודה צמוד לצוות פיתוח של הלקוח, בשיטות עבודה שונות המותאמות לחברה וזאת מבלי להתפשר כמובן על זמן ואיכות הפיתוח.

נאור, מה המורכבות בניהול שמשלב עבודה מהמשרד ומהבית של צוותים אורגניים?

“ההיבט הניהולי וההיבט של שיתוף ידע מורכבים יותר מרחוק ומורכבים בהרבה כשנדרשת מוביליות. הכל הופך למאתגר יותר- ניהול הצוות, ביצוע מעקבים ובדיקות סטטוס של התקדמות בפרויקט, שיתוף ו- knowledge sharing ותהליכי חשיבה משותפים. גם מעקב אחר התקדמות כל חבר צוות וגם מעקב אחר איכות העבודה של כל אחד לא הופכת פשוטה יותר כאשר המשרד של כל אחד מהצוות מתחלק לשניים.

ובכל זאת, אם מסתכלים על התמונה לטווח הארוך, האתגר המשמעותי ביותר בעיניי הינו פיתוח מיומנויות אצל המפתחים המתחילים, שיש להם זמן צוות ומשרד אבל גם המון זמן לבד בבית וצריך לדאוג שיוכשרו בצורה הנכונה.”

מה בעיניך בכל זאת המרכיב המרכזי לניהול פרויקט פיתוח בצורה היברידית?

התשובה היא פשוטה ואפילו מובנת מאליה- תקשורת. להיות כל הזמן בתקשורת עם המובילים הטכנולוגיים והצוות איתו עובדים ובעיקר עם הצרכים המשתנים וסדרי העדיפויות של הפרויקט. חשוב לדאוג לקבל פידבקים כל הזמן, כדי שיהיה קל לעקוב אחרי התקדמות הפרויקט וכדי שאנשים יוכלו לעבוד בצורה יעילה גם כאשר הם במשרד וגם כאשר הם בבית. אנחנו באופן ספציפי מורגלים בעבודה מהסוג הזה ויודעים לייצר תקשורת ברמה כה גבוהה שאנו הופכים לחלק כמעט אורגני בפיתוח של פרויקט. בעיניי המודל האג’ילי הוא הפיתרון האידיאלי כאן. תכנון משימות לזמן מוגדר מראש וקבוע, כאשר הצוות והמובילים מקבלים תוצרים ודיווח לפי אבני דרך מוגדרות. בצורה כזו הכל שקוף וחשוף וקל להבין את הסטטוס של הפרויקט- איפה הייתי, איפה אני נמצא, ומה עוד נשאר לי לייצר. קל להבחין באתגרים והצלחות, לנתח צווארי בקבוק ואולי הכי חשוב- לטפוח לעצמנו על השכם בהישג משמעותי.”

אז, מה המסר העיקר שלך למנהלים של צוותי פיתוח שמתמודדים עם המעבר מניהול במשרד לניהול מרחוק? 

“השגרה החדשה של מודל עבודה היברידי, קוראת לארגונים להוסיף נדבכים חדשים להתנהלות הארגונית. אני מאמין שחברות שישיכילו כיצד לעודד עצמאות של חברי הצוות, ויטמיעו שיטות עבודה שיאפשרו התנהלות מסודרת ומתודולוגית, יפתחו אסטרטגיות ניהול חדשות וגם יטמיעו טכנולוגיות חדשות שיעזרו בהתגברות על מכשול המרחק, יצלחו את האתגר הזה. לטווח הארוך זה ישרת את הארגון וכדאי לפעול במיידי. ספציפית בקורן טק כולנו ככה, זה חלק מה- DNA הארגוני של החברה. כל המפתחים אצלנו יודעים מהיום הראשון שסומכים עליהם והם מתנהלים באופן עצמאי. בעיניי זה מה שמאפשר לנו להביא תוצרים ברמה כזו גבוהה. מי שעדיין לא מורגל לעבוד כך, מוכרח לסגל לעצמו את היכולת הזו מהר מאוד כי לשם העולם הולך. אפשר להביא תוצאות איכותיות ובמקרים רבים חדשנות מגיעה דווקא מהמקומות האלו

More Updates

פיתוח full stack

פיתוח AI – בינה מלאכותית

AI – פיתוח בינה מלאכותית AI & BIG DATA פיתוח מערכות פיתוח מערכות AI & BIG DATA הוא תחום מתפתח במהירות, המאפשר לארגונים לנצל את

פיתוח full stack

פיתוח תוכנה במיקור חוץ – אאוטסורסינג

פיתוח תוכנה במיקור חוץ מיקור חוץ – הקמת צוותי מתכנתים לחברות וארגונים קורן טק היא השותף העיקרי של חברות בינלאומיות, סטארטאפים וארגונים רבים בהעסקת מומחים

רוצה לשלוח קו"ח בלי לחפש?

אפשר להעלות כאן את קורות חיים שלך ואנחנו נעשה את השאר

לוח משרות דרושים בהייטק

מיקום משרה
באר שבע והדרום
השפלה
השרון
חיפה והצפון
תל אביב מרכז

בחר תחום משרה

מערכות מידע

מערכות מידע

בדיקות ואוטומציה

בדיקות ואוטומציה

Devops / System

Devops / System

פיתוח חומרה

פיתוח חומרה

פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה

אחר

אחר

בוגרי 8200 / ממר"מ

בוגרי 8200 / ממר"מ

אלגוריתמיקה / AI / BIG DATA

/ AI / Big Data אלגוריתמיקה

אבטחת מידע / Cyber

אבטחת מידע / Cyber

הצטרף אלינו להצלחתך

.מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

העלה קורות חיים

Join to us for your Success

Fill in your details and we’ll get back to you in no time.

Send your CV