אליוס – מערכת שליטה ובקרה

אליוס – מערכת שליטה ובקרה

פיתוח מוצר מאפס, בניגוד להשתלבות בתהליך פיתוח קיים, הוא תהליך מעניין שמאפשר לנו בקורן טק להביא לידי ביטוי מגוון רחב של יכולות שקיימות אצלנו בקבוצה – החל מאפיון, דרך הפיתוח עצמו וכלה בבקרת איכות ובבדיקות.

בפרויקט שביצענו בשותפות עם חברת אלדור פיתחנו מערכת שליטה ובקרה מהשלב הראשוני ביותר. אלדור היא חברה המספקת פתרונות אבטחה למערכות צבאיות וללקוחות אזרחיים. המערכת הספציפית מספקת עמדת שליטה ללקוח הקצה, ומאפשרת לו להגן על הגזרה עליה הוא מופקד בזמן אמת, תוך ניתוח ובקרה של מידע המתקבל ממגוון חיישנים ומצלמות: מצלמות יום ולילה, מערכותVMD , מערכת לווייניות, GIS עוד.

המערכת התפתחה לאורך השנים כאשר בהתחלה סיפקה מעקב ובקרה על כלי רכב ולאט לאט התרחבה לפיצ’רים רבים ושונים, לאורך 10 השנים בהן אנו מלווים את הפרויקט. זוהי מערכת Desktop, ואנשי המקצוע שלנו בנו הן את ממשק המשתמש והן את הממשק לרכיבים השונים המתחברים למערכת.

הממשק

האתגר:

הכל קשור: המערכת נדרשה לסנכרן מידע שמגיע ממגוון רכיבי מעקב ולהתממשק עם כולם – מצלמות מסוגים שונים, חיישני תנועה וחום, מכ”מים ועוד. צורך זה יצר עומס על המערכת, שהלך וגדל לאורך השנים עם הדרישה להתאים אותה לגזרות גדולות יותר.

התאמה לצרכים שונים: לאורך השנים נוספו לקוחות חדשים, עם צרכים שונים, וכתוצאה נדרשנו לבצע התאמות שונות, כגון פיתוח מהיר של פיצ’רים חדשים, תמיכה בהגדלה של נפח הפעילות ועוד.

שמירה על המשכיות: מכיוון שמדובר בפרויקט מתמשך, שמספק מענה למגוון רחב של לקוחות קצה של חברת אלדור, היה עלינו להבטיח שאנשי הפיתוח מטעמנו, שמתחלפים באופן טבעי, יוכלו לספק מענה מידי וללא תקלות.

לא תמיד חייבים להמציא את הגלגל: כדי לאפשר סנכרון מידע ממקורות שונים, ביצענו שלל שינויים תכנותיים. נשארנו עם אותו קוד, אבל ארגנו אותו בצורה נכונה שאפשרה לנו למצוא את צווארי הבקבוק ולפתור אותם באופן נקודתי.

גישה גמישה: הצרכים המשתנים, במיוחד כשמדובר בפרויקט מתמשך, מחייבים אותנו לגלות גמישות מקסימלית, לא להתייחס למוצר כמוצר מדף, אלא להיות קשובים לצרכים של אלדור, ושל לקוחות החברה.

מעבירים את המקל: כדי להבטיח המשכיות ועבודה חלקה, תהליך הפיתוח נעשה תוך שיתוף פעולה מלא ותמיכה הדדית בין אנשי הצוות שלנו ושל הלקוח. אנחנו מקפידים על ניהול הקוד ב-Git Repository פנימי של החברה, שמאפשר פיתוח של מספר רב של מתכנתים בו זמנית, ניהול גרסאות התוכנה שנמסרות ללקוח, ומבט להיסטורית הקוד – כך שאנחנו יודעים מתי ולמה פותח כל פיצ’ר במערכת.

הפרויקט נכתב באמצעות פלטפורמת NET., צד השרת פותח באמצעות C# וצד הלקוח נכתב באמצעות WPF תוך שימוש בארכיטקטורת MVVM. בנוסף, בצד הלקוח אנו משתמשים בחבילת פקדים של חברת Telerik שמאפשרת לארגן את ממשק המשתמש בצורה נוחה, ומספקת את תצוגת המפה החיה של הגזרה המוגנת.

תכירו את המומחים שלנו:

בפרויקט לקחו חלק מטעם קורן טק עופר גוזלן, ציון מסרי, נאור פרקש, ומילה יעקובוביץ'.

לסיכום

הניסיון שלנו בפיתוח מערכות שליטה ובקרה מאפשר לנו לספק מענה מלא ללקוח בפרויקט זה, שכלל פיתוח של המוצר מיומו הראשון, תוך ליווי שלו לאורך שנים והתאמתו לצרכים שונים.

רוצה לשלוח קו"ח בלי לחפש?

אפשר להעלות כאן את קורות חיים שלך ואנחנו נעשה את השאר

לוח משרות דרושים בהייטק

מיקום משרה
באר שבע והדרום
השפלה
השרון
חיפה והצפון
תל אביב מרכז

בחר תחום משרה

מערכות מידע

מערכות מידע

בדיקות ואוטומציה

בדיקות ואוטומציה

Devops / System

Devops / System

פיתוח חומרה

פיתוח חומרה

פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה

אחר

אחר

בוגרי 8200 / ממר"מ

בוגרי 8200 / ממר"מ

אלגוריתמיקה / AI / BIG DATA

/ AI / Big Data אלגוריתמיקה

אבטחת מידע / Cyber

אבטחת מידע / Cyber

הצטרף אלינו להצלחתך

.מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

העלה קורות חיים

Join to us for your Success

Fill in your details and we’ll get back to you in no time.

Send your CV