הבלוג שלנו

להוביל פיתוח בקצב מהיר ראיון עם אנה שכטמן, מנהלת הפיתוח של קורן טק טכנולוגיות

פיתוח מוצרים מהיר -קורן טק

אז, איך זה לנהל מחלקה שעובדת על עשרות מוצרים, פיצ’רים ומערכות חדשות בשנה? ובכן, זה אתגר לא קטן. תשאלו את אנה שהגיעה אלינו לאחר ששימשה כסמנכ”לית פיתוח בחברת סטארטאפ ומי שמובילה כיום את מחלקת ה- R&D של קורן טק, מחלקת פיתוח תוכנה המתמחה בהובלת פרויקטים בתחומי Cloud, Web, Devops, Frontend & backend.

מהי חברת קורן טק ומה  נדרש  מהצוות כדי לפתח את ההתמחות שלכם?

“קורן טק בונה מוצרי תוכנה עבור מגוון רחב של תעשיות- חברות ביטחוניות, חברות רפואיות, חברות גיימינג, חברות תעשייתיות, ארגונים ממשלתיים ועוד. המחלקה נדרשת לגמישות ויכולת תפיסה מהירה מאוד של הלקוח וצרכיו. בצוות שלנו מפתחים מומחים בשלל טכנולוגיות, סביבות פיתוח ושפות פיתוח, ביניהן טכנולוגיות שונות בענן, Real time, Web, React, Angular, Java, C#‎, Python, Node.js ועוד.”

מה האתגרים בניהול פרויקטים בחברה כמו קורן טק שיש לה לקוחות ממגוון רחב של תחומי פעילות? מה אופי העבודה והאם צריך להכיר את כל טכנולוגיות העבודה לעומקן?

“יש שוני גדול בין לנהל פיתוח בחברה שמפתחת מוצר אחד או שירות ספציפי, לבין לנהל מספר פרויקטים בתחומים שונים בעת ובעונה אחת. אחד האתגרים הוא השימוש הנרחב בטכנולוגיות והתמחויות שונות. עבורי, כל פרויקט מלהיב ומרתק כמו לעבוד בכל פעם על מוצר חדש.

קצב העבודה בקורן טק מהיר מאוד. במהלך העשייה אני “מדלגת” ללא מנוח בין הלקוחות והצוותים בהתאם לפרויקטים שלהם. כל חברה שאנחנו עובדים איתה היא עולם ומלואו וכל פרויקט הוא כמו יצירה שהתחילה מאפס. המחלקה שלנו מורגלת באינטנסיביות שמצריכה העבודה עד כדי כך שלצוות יש יכולת ייחודית להבין את צרכי הלקוח תוך זמן קצר. המחלקה מיומנת בלצלול פנימה לתוך סביבות עבודה קיימות וללמוד בזמן קצר מאוד את ה- DNA הארגוני כדי שנוכל לתת מענה המדויק להם.”

מהם הקשיים שאת נתקלת בהם בתור מנהלת פיתוח?

“כמנהלת, לא תמיד ניתן  להתפרס על כל כך הרבה תחומים, וברור שאני לא מומחית בכולם לכן אני מגובה בצוות מקצועי ומיומן מאוד. אני יכולה לסמוך עליו במאת האחוזים. הצוות הינו “האורים והתומים” בנושאים הטכנולוגיים. אני מקפידה לחבר בין הצוות לפרויקט המתאים ובחיבור הזה נדרשת אבחנה מדויקת. אני משקיעה מאמצים  רבים כדי להגיע להתאמה מירבית שכוללת ניסיון, מומחיות וחיבור אנושי בין הלקוח לצוות.”

מה תהליכי העבודה עם הצוות בפרוייקטים שונים?

“שיטות העבודה משתנות מלקוח ללקוח. כפי שנאמר מחלקת הפיתוח מובילה פרויקטים מגוונים בהיקפים משתנים. לדוגמה, פרויקט קצה לקצה, בו אנו מובילים בנייה של מערכת משלב האפיון, דרך שלב הפיתוח ועד לשלב הבדיקות הטמעה והדרכה. במקרים כאלו הניהול שלי הוא בשיטה אג’ילית. אנחנו ממנים צוות לפרויקט, ואני מלווה אותו מלמעלה ובודקת שהכל עובד כמו שצריך.

תצורה נוספת של עבודה היא הצטרפות לפרויקט קיים, כאשר אנשי הפיתוח של קורן טק מצטרפים לפרויקט המתנהל אצל הלקוח. “במקרים האלו יש לנו, באופן טבעי, פחות חופש ניהולי. אני עוקבת אחרי התפתחות הפרויקט בשוטף, ונפגשת עם המנהלים שלו מכיוון הלקוח כדי לראות שדברים מתנהלים כמצופה.”

לסיכום, מה הוא בעיניך המרכיב החשוב לבנייה של צוות פיתוח מנצח?

“קודם כל, הגדרת מטרות ויעדים ברורים. מאוד חשוב גם לייצר מחויבות של הצוות בכלל ושל כל מפתח בנפרד להצלחת הפרויקט.

More Updates

פיתוח full stack

פיתוח AI – בינה מלאכותית

AI – פיתוח בינה מלאכותית AI & BIG DATA פיתוח מערכות פיתוח מערכות AI & BIG DATA הוא תחום מתפתח במהירות, המאפשר לארגונים לנצל את

פיתוח full stack

פיתוח תוכנה במיקור חוץ – אאוטסורסינג

פיתוח תוכנה במיקור חוץ מיקור חוץ – הקמת צוותי מתכנתים לחברות וארגונים קורן טק היא השותף העיקרי של חברות בינלאומיות, סטארטאפים וארגונים רבים בהעסקת מומחים

רוצה לשלוח קו"ח בלי לחפש?

אפשר להעלות כאן את קורות חיים שלך ואנחנו נעשה את השאר

לוח משרות דרושים בהייטק

מיקום משרה
באר שבע והדרום
השפלה
השרון
חיפה והצפון
תל אביב מרכז

בחר תחום משרה

מערכות מידע

מערכות מידע

בדיקות ואוטומציה

בדיקות ואוטומציה

Devops / System

Devops / System

פיתוח חומרה

פיתוח חומרה

פיתוח תוכנה

פיתוח תוכנה

אחר

אחר

בוגרי 8200 / ממר"מ

בוגרי 8200 / ממר"מ

אלגוריתמיקה / AI / BIG DATA

/ AI / Big Data אלגוריתמיקה

אבטחת מידע / Cyber

אבטחת מידע / Cyber

הצטרף אלינו להצלחתך

.מלאו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

העלה קורות חיים

Join to us for your Success

Fill in your details and we’ll get back to you in no time.

Send your CV