Skip to Main Content

הלקוחות שלנו:

 • samsung_Logo
 • POINTER_Logo
 • Maccabi_Logo

צור קשר

  פיתוח Client side / server side

  צוות הפיתוח שלנו מתמחה בפיתוח צד הלקוח וצד השרת ( Client side / server side). הצוות של קורן טק הוביל וליווה אינספור פרויקטי פיתוח עבור חברות טכנולוגיות. לצוות יכולות וניסיון רב ב Front End, Back End, Full Stack ו-DevOps. כל פרויקט נבנה על ידי מנתחי המערכות והארכיטקטים שלנו במתווה המותאם ללקוח, תוך בנייה של מערכות מבוזרות שתואמות את דרישות הפרויקט.

  עבור כל פרויקט נבנה צוות ייעודי המורכב מאנשי פיתוח המתמחים בשפות ובכלים המתקדמים ביותר בשוק ולהם ניסיון רב. מודל העבודה שלנו מייצר One stop shop המאפשר לצוות הפיתוח שלנו לתת את כל המעטפת הטכנולוגית הנדרשת ולעבוד באופן שוטף עם הצוותים האורגניים של כל חברה עימה אנו עובדים. 

  מומחים בפיתוח צד לקוח צד שרת

  מחלקת הפיתוח של קורן טק מרכזת את כל ההתמחויות הנדרשות לטובת פיתוח צד לקוח וצד שרת: Front End, Back End, Full Stack ו-DevOps, עם אנשי פיתוח המחזיקים בניסיון רב ובעלי יכולות פיתוח מתקדמות הן ב-Web, הן ב-PC והן במובייל. כל פרויקט נבנה על ידי מנתחי המערכות והארכיטקטים שלנו במתווה המותאם ללקוח, תוך בנייה של מערכות מבוזרות שתואמות את דרישות הפרויקט.

  מודל העבודה האג’ילי של קורן טק מתאפיין בגמישות המסייעת בעבודת פיתוח מדויקת ואד-הוקית יותר, כשהרכב הצוות העובד על הפרויקט יכול להשתנות במהלך חיי הפרויקט, והמגוון הנרחב של יכולות הפיתוח בצוות מאפשר לבחור בטכנולוגיות המתאימות ביותר לפרויקט וללקוח. 

  היסטוריית ה-Client side / Server side והפרונטאנד

  ההפרדה בין ה-Client ל-Server החלה רק בשנים האחרונות, כאשר לפני כן הכל היה מתבצע ב-executable אחד. בעשור האחרון החלה מגמה של עבודה עם מערכות מבוזרות, כאשר מתבצעת הפרדה בין ממשק המשתמש בצד לקוח, לבין לוגיקה של המערכת ועבודה עם הדאטה בצד שרת.

  בשנים האחרונות המגמה הלכה והעמיקה, כאשר בפיתוח מתבצע שימוש ב-Micro Services ב-Server – חלוקה של הפיתוח בשרת לישויות קטנות כשכל ישות אחראית על פעילות אחרת: ניהול משתמשים, כתיבה ל-Database, אותנטיקציה ועוד. 

  כיום הטרנד הכי חם בעולם הפיתוח, בהקשר זה, הינו ה-Micro Frontend, כאשר גם צד הלקוח מפוצל למודולים קטנים. המשתמש רואה הכל כתהליך אחד זורם ואורגני, אך בפועל מדובר במודולים שונים שמחוברים זה לזה. היתרונות הגדולים של שיטת העבודה היא מתן האפשרות לצוותים שונים לפתח כל צוות במקביל את המודול שלו, או לפתח באמצעות טכנולוגיות שונות. שיטת עבודה זו מסייעת גם במקרה של אבולוציה טכנולוגית, משום שה-front end מחולק לחבילות קטנות, והן מתחברות לחבילות המפותחות בשפה החדשה ללא צורך לשדרג את המודולים הישנים.

  טרנד חם נוסף בעולם פיתוח התוכנה הינו ה-Serverless, המאפשר שימוש ב-Microservice אשר נמצא במצב “רדום” מרבית הזמן ומתחיל לפעול רק כשמתבצעת קריאה אליו. המשתמשים משלמים רק לפי הצריכה ותעבורת הדאטה.

  תפקידים נשיתיים בפיתוח תוכנה

  השינויים באופן עבודת הפיתוח הובילו להולדתם של מקצועות פיתוח “נישתיים”: 

  • מפתחי Front End המתמחים בצד לקוח.
  • מפתחי Back End המתמחים בצד שרת.
  • מפתחי Full Stack אשר יודעים לפתח מקצה לקצה.
  • אנשי DevOps שאחראיים על ההרצה של כל המערכת ביחד. הם מבצעים פעולות אשר מעבירות את המודול ממחשב המפתח לעולם הכללי, כגון העלאה לשרתים וביצוע תהליכי CICD – אשר רצים ברקע בתום כל פעילות פיתוח ובודקים שהיא תקינה.

   

  פיתוח Full Stack

  פיתוח צד לקוח צד שרתפיתוח Full Stack הינו פיתוח מקצה לקצה, והוא יכול להתקיים בדרך כלל כששני הצדדים מפותחים באותה שפה. כך למשל, פיתוח ב-JS משמעותו פיתוח צד לקוח באנגולר, ופיתוח צד שרת ב-Node JS. דוגמה נוספת היא Python, במסגרתה מפתחים את צד הלקוח ב-DJango או QT, ואת צד השרת מפתחים ב-Python. 

  הסיבה לחלוקה בין תתי השפות, היא הדגשים השונים הניתנים בכל אחד מהצדדים. כך למשל, ב-Client מתבצעת עבודה על ממשק המשתמש ועל קומפננטות גרפיות, על דאטה של המשתמש וכך הלאה. ב-Server לעומת זאת יש צורך לעבוד על עומסים, ולידציות, DB וכך הלאה.

  מהם היתרונות העיקריים בפיתוח Full Stack?

  1. יעילות גדולה יותר של הפיתוח. למשל, פיצ’ר קטן ששולח מידע שנשמר ב-DB, לא מצריך עבודה של מספר אנשים, אלא מספיק מפתח Full Stack אחד שיודע לגעת בשני הצדדים.
  2. אבחון תקלות מהיר ומדויק יותר. אדם אחד או צוות אחד רואה את כל התהליך באופן מערכתי, יכול לזהות ולתקן באופן טוב יותר תקלה שמתחילה ב-UI, עוברת דרך תקלת תקשורת ומגיעה עד לתקלה ב-DB. 

  בפרויקטים מסוימים תינתן עדיפות לפיתוח בשפה אחת, ובאחרים יוחלט לפתח בשתי שפות שונות, זאת כתלות בדרישות הלקוח ובאילוצי מערכת שונים. כך לדוגמה, באחד הפרויקטים שלנו הלקוח ביקש שהמערכת תפותח ב-Python full stack. תוך כדי החשיבה על הפרויקט ועל אפיון ממשק המשתמש, התקבלה החלטה שה-Python לא מספק ממשק משתמש שמתאים לצרכי המערכת, ועל כן Python נותר בצד שרת בלבד ואילו צד הלקוח פותח ב-JS. 

  חברת קורן טק מאפשרת את הורסיטיליות הזו בזכות מחלקת הפיתוח הכוללת אנשי צוות המתמחים בכל עולמות הפיתוח, עד כדי תפירה מדויקת למידות הלקוח. התקשרו עכשיו 0732300500

   

  Font Resize
  Contrast