Skip to Main Content

הלקוחות שלנו:

 • samsung_Logo
 • POINTER_Logo
 • Maccabi_Logo

צור קשר

  בדיקות תוכנה ואיכות - QA

  צוות הבדיקות של קורן טק מומחה בניהול וביצוע בדיקות תוכנה תוך התאמה לטכנולוגיות ומתודולוגיות העבודה הייחודיות של הלקוחות שלנו. מומחי הבדיקות שלנו נותנים מענה לעשרות לקוחות, משלב האפיון והתכנון ועד להשלמת תהליך הבדיקות המלא. בדיקות web ו-mobile, בדיקות אוטומציה, בדיקות תקשורת, בדיקות QA  בדיקת Devops, בדיקות real time. משרדי קורן טק מסווגים ונותנים מענה הן ללקוחות ביטחוניים והן ללקוחות אזרחיים. 

  תהליך בדיקת איכות QA מול לקוחות

  30 שנות ניסיון לימדו אותנו איך לייצר פרויקט בדיקות מוצלח. כל עבודה משותפת מתחילה בהבנת האסטרטגיה של הלקוח ומטרותיו, ומתורגמת לתוכנית עבודה המשתלבת באופן הומוגני בתכנית הפיתוח הכללית של הפרויקט. הצוות שלנו, המורכב מאנשי פיתוח, בודקים ומנהלי פרויקט, יתכנן עבורכם את המסלול המיטבי לתוצר איכותי. מתודולוגיות העבודה שפיתחנו מאפשרות ניהול תהליך שקוף וגמיש, מרחוק או מקרוב, שמאפשר לכם להתרכז בליבה העשייה שלכם בביטחון מלא. אנו מתאימים את עצמנו לסטנדרט העבודה הייחודי שלכם, תוך הקפדה יתרה על איכות העבודה, השתלבותה אצל הלקוח ועמידה בלוחות זמנים.

  בדיקות איכות (QA) ידניות ואוטומטיות

  מערך הבודקים מתמחה הן בבדיקות תוכנה ידניות והן בבדיקות אוטומטיות לאיכות התוכנה, הכוללות בנייה של מערך בדיקות באמצעות כלים קיימים או שמפתחים באופן עצמאי, בשפות מותאמות לאוטומציה כגון Python. הבדיקות מתבצעות הן בסביבת ה-Web, הן ב-Desktop והן ב-Mobile, כל סביבה בהתאם למאפייניה הייחודיים והדרישות הרלוונטיות, והן מנוהלות באמצעות כלים ייעודיים לניהול בדיקות, כגון: Quality Center, TFS, Azure, Jira. אנחנו שולטים בכל השפות והכלים המותאמים ל-automation testing.

  כיצד מתבצע תהליך בדיקת איכות –  QA

  כאשר מגיע לידי מחלקת ה- QA מוצר חדש לבדיקה, השלב הראשון הוא למידה של המוצר או המערכת הנבדקים ועריכת מסמך STP – הצהרת כוונות של תכולת הבדיקות, משך זמן הבדיקות, כמות אנשי הצוות, סוגי הבדיקות, באילו טכנולוגיות יתבצע שימוש, רשימה של גורמי סיכון וכך הלאה. 

  QA בדיקת תוכנהבשלב הבא מקבל צוות הבדיקות את המסמכים הנדרשים לטובת הבדיקות: מסמך בדיקות או User Manual או Design, ואז הוא מכין את מסמך ה-STD – תרחישי בדיקות מפורטים אל מול דרישות הלקוח.

  כעת מגיעים לשלב ה”חי” – הרצת הבדיקות, ופירוט התוצאות במסמך STR – אילו בדיקות הצליחו ואילו נכשלו, כמובן תוך פירוט של כל תוצאה. במקביל מעדכנים את כל הבדיקות שנכשלו ברשימת באגים, לטובת מעקב יעיל יותר אחר הבעיות שעלו. הבדיקות כוללות בדיקות פונקציונליות (הן GUI – ויזואליות/עיצוביות, והן הפונקציונליות עצמה – כגון לחיצה על כפתור), ובדיקות לא פונקציונליות (אשר אינן תלויות בהכרח בפיתוח עצמו, כמו עומסים על רשת האינטרנט, תגובתיות נמוכה וכדומה). לאחר תיקון הבעיות, מתבצע סבב בדיקות נוסף, זאת בהתאם לתכנון המקדים מול הלקוח.

  בסיום הבדיקות מבצעים סיכום והפקת לקחים, ובודקים באיזו מידה הסיכונים התממשו או לא.

  מודל ה-Agile – גם בבדיקות איכות

  כאשר המחלקה מקבלת מוצר בתהליך מתהווה (שאינו מוגמר), וכחברה המתמחה במתודולוגיית עבודה ייחודית וחדשנית – מודל היברידי המשלב אג’יליות וקאנבאן ומאפשר התאמה לכל לקוח, במידה שהפרויקט מנוהל במודל אג’ילי נבנים תסריטי הבדיקות לחלק הראשון של הפיתוח במקביל לתחילת עבודתו של המפתח. בהמשך מקבלים גרסת ביניים ובודקים אותה כדי שהמפתח יוכל כבר לתקן וכן מכינים תסריטי בדיקות לחלק הבא, וכך ממשיכים עם מספר גרסאות עד לסבב בדיקות סופי בסיום הפיתוח.

  במידה שהפרויקט מנוהל בתהליך Waterfall, מתכננים את כל הבדיקות מראש, אבל המציאות מאלצת לרוב לשנות את הבדיקות תוך כדי תנועה בהתאם לשינויים בפיתוח ובדרישות הלקוח.

  אנחנו בקורן טק, עם 30 שנות ניסיון בפיתוח ובבדיקות תוכנה, יודעים להוביל אתכם בפרויקט הטכנולוגי, למצוא את האסטרטגיה הנכונה ביותר עבורכם, ולהתאים עבור הפרויקטים שלכם מערכי בדיקות אוטומטיות וידניות באופן שיענה בצורה הטובה ביותר על צרככם.

  Font Resize
  Contrast